Мета та завдання

 Реалії сьогодення вносять свої корективи в питання організації освітнього та виховного процесу, що, в свою чергу, вимагає прискорення процесу освоєння сучасних методів та форм діяльності у дистанційному форматі.

Умови, в яких перебуває країна у 2020 році, вплинули не лише на вибір формату участі, цьогоріч, у Всеукраїнській акції «16 днів проти насильства», а й, головне, на вибір форм здійснення інформаційно-просвітницької роботи з питань привернення уваги учнівської молоді до існування проблеми насильства та формування нетерпимого ставлення до даного асоціального явища.

Добираючи форми роботи для налагодження дистанційного спілкування ми розуміли, що для досягнення головної мети, вони повинні викликати інтерес у підростаючого покоління, бути цікавими, креативними та, в той же час, змістовними.

Свій вибір ми зупинили на сучасній інноваційній формі організації соціальної активності, мережевому заході - баркемп. основним завданням баркемпу «16 днів проти насильства» стала активізація зусиль педагогічної спільноти щодо привернення уваги учнівської молоді до актуальних для українського суспільства проблем подолання насильства в сім’ї, протидії торгівлі людьми та жорстокого поводження з дітьми, гендерного насильства та забезпечення рівних прав жінок і чоловіків. Форми роботи, які були заплановані у програмі сприяли розвитку у підростаючого покоління життєвих навичок, які сприяють соціальній злагодженості, розбудові здорових стосунків, розумінню та вмінню говорити про власні проблеми, поважати себе та оточуючих, та засвоєнню ефективних моделей поведінки в учнівському середовищі, що, в цілому, є актуальною вимогою сучасності. Така робота у віртуальному просторі сприяла не лише розширенню кордонів спілкування, а, головне, обміну досвідом між педагогічними працівниками, адже завдяки створеній, для проведення баркемпу платформі, користувачі отримали можливість ознайомитись з думками та ідеями колег щодо виховання у школярів нетерпимого ставлення до фактів існування насильства.

Отже, протягом періоду з 25 листопала по 10 грудня, освітні заклади м. Кропивницького зосередили увагу учнів на формуванні усвідомленого ставлення та розуміння необхідності поєднання спільних зусиль щодо створення безпечного світу, світу де немає насильства!

Загальну координацію проведення заходу здійснювали фахівці «Міського центру професійного розвитку педагогічних працівників» Міської ради м. Кропивницького. Участь у баркемпі в кожному окремому закладі освіти координували заступники директорів з виховної роботи та практичні психологи.

Участь у Всеукраїнській акції було розпочато з проведення потужної інформаційно-просвітницької кампанії, спікерами якої стали соціальні педагоги освітніх закладів міста, завдяки їх спільним зусиллям яких було розкрито широке коло питань щодо явищ та фактів існування насильства. Важливі акценти фахівці розставили на причинах виникнення асоціальних форм поведінки в учнівському середовищі та залучили підлітків до спільного випрацьовування правил створення безпечного освітнього простору.

Соціальні ролики, які створили учні, під керівництвом практичних психологів, вражали глибиною думок. Емоційний посил, який містить кожен, без виключення сюжет ролика, знайшов відгук серед користувачів, про що свідчать коментарі, кількість переглядів та поширень. Активна участь дітей різного віку у створенні соціальної реклами – це результат проведення потужної просвітницької роботи у закладах освіти міста.

Протягом участі у баркемпі учні говорили не лише про факти та причини виникнення насильства, а й про те, яким діти вони хочуть бачити оточуючий світ, що їм необхідне для щастя, якою вони бачать щасливу дитину. Для забезпечення можливості висловлення думок педагоги організували проведення інтерв’ю у школярів, за результатами проведення яких дитячі думки та бажання були узагальнені у меморандуми, відеоролики, інфографіки, як меседж до всього світу про потребу дітей у щасливому та безтурботному дитинстві.

Свої дитячі мрії наймолодші школярі висловили на папері, дитячі малюнки стали яскравим відображенням світу очима дітей. Онлайн - галерея малюнків вражає яскравістю, щирістю та заряджає позитивом, бажанням створювати такий бажаний світ нашим дітям.

Готовність до поєднання спільних зусиль в цьому напрямку було запропоновано учням відобразити за допомогою інфографіків, це завдання мало на меті розвиток умінь учнів здобувати, аналізувати, узагальнювати інформацію та створювати актуальний соціальний контент, місія якого – формування усвідомленого ставлення суспільства до необхідності зниження рівня насильства в нашій державі та світі в цілому.

Одним з провідних завдань профілактичної діяльності щодо зниження толерантності до фактів існування насильства є формування позитивного світогляду у школярів, розвиток в них умінь аналізувати оточуючу реальність, стимулювати дітей до пошуку шляхів створення безпечного та комфортного світу. Для цього стало у нагоді завдання створення учнями мотиваторів, які містять емоційний заклик, що має на меті спонукати учнів, які переглядатимуть їх, до спільних позитивних кроків до створення безпечного майбутнього.

Кожне завдання, запропоноване у програмі баркемпу «16 днів проти насильства» зорієнтоване на розвиток загальнолюдських якостей, формування усвідомленого ставлення, як до розуміння власного внутрішнього світу, так і до почуттів оточуючих, їх болю, радощів, хвилювань. Для закріплення цих якостей

у свідомості дітей їм було запропоновано дібрати, за допомогою пошукових систем, фото, яке зображує емоції іншої дитини та розповісти про них. Про що мовчить дитина з фото? Що б ви їй порадили? Ця вправа знайшла відгук в дитячих серцях!Про це свідчать результати учнівських робіт!

Не менш важливою формою роботи була демонстрація мультфільмів, метою перегляду та обговорення яких стало формування здатності школярів не лише розуміти емоційні стани інших, а й скеровувати власну поведінку відповідно до цього.

Потужним акцентом участі у баркемпі «16 днів проти насильства» була участь учнівської молоді у флешмобі, основна ідея якого - створення комунікативного ланцюжку демонстрації громадянської та соціальної активності школярів для привернення уваги громадськості до закликів молоді щодо створення суспільства без насильства!

Фінальний акцент участі у Всеукраїнській акції «16 днів проти насильства» зробили практичні психологи, які, підвели підсумки попередньо проведеної роботи, надали практичні та дієві рекомендації, як не стати жертвою насильства, як діяти, якщо таке трапилось, куди звертатись, як себе поводити та багато інших необхідних та влучних порад для підростаючого покоління!

Робимо світ безпечним та щасливим спільними зусиллями!

Немає коментарів:

Дописати коментар